Už jste vyzkoušeli Malou domů, zvýhodněné nákupy v celé řadě kategorií? Více informací

Blog

 1. blog

  Metalické pasty od AK-Interactive

  Roman Urbánek. Jméno, které je mezi modeláři všeobecně známé a z mého pohledu se jedná o špičkového modeláře. Proto jsem rád, že se můžu s vámi podělit o zkušenost, kterou nám Roman zaslal. Je pravda, že Roman toho moc nenamluví, zato jeho modely jsou zkrátka TOP.
 2. blog

  Jak pracovat s pigmenty Vallejo – část 2.

  Moje dlouhodobá zkušenost s užíváním sad pigmentů Vallejo a pár postupů, na které jsem v tomto čase přišel. Milan Nes.
 3. blog

  Vallejo Chipping Medium - zkušenost

  První postřehy s užitím Chipping Media od Vallejo - prostředkem pro vytvoření Chippingu (odřenin, škrábanců – čipů/odštěpků). Přípravek vytvoří „separační“ vrstvu mezi jednotlivými vrstvami barvy, díky tomu můžeme vrchní vrstvu barvy „odmývat“, nebo škrábat a tím vytvářet dojem skutečného opotřebení materiálu.
 4. blog

  Jak na airbrush barvami Vallejo

  Delší dobu jsem slyšel, že barvy Vallejo se nehodí do pistole, a že jsou vhodné jenom na štětec. Současně jsem ale viděl řadu top staveb ze zahraničí, stříkaných těmito barvami. Při jedné debatě s p. Kořínkem, mi bylo vysvětleno několik zásad, jak s nimi pracovat a světe div se - s výsledkem úplně prvního pokusu jsem byl velmi mile překvapen. O toto se tedy chci podělit i s Vámi. Na 1/72 modelu kořistní KV-1a užití sady Vallejo pro německou "pancéřovou šedou".
 5. blog

  Wash Síra Hobby - zkušenost

  Zkušenost s "vodovým" washem od českého výrobce pana Bunce - Sira Hobby. Postup aplikace je trochu jiný než u ostatních výrobců, ale to přináší další možnosti a výsledky hodnotím jako zajímavé.
 6. blog

  Výměna těsnění šroubovací trysky

  Praskla gumička a nemůžete stříkat? Je na čase ji vyměnit. Stříkací pistole není perpetum mobile.
 7. blog

  Jak na zabahnění modelu

  Další podrobně sepsaný postup jak Milan dosáhl pěkného zabahnění modelu přípravky od Valleja.
 8. blog

  Restorer - čistič, který vyčistí (téměř) vše

  Restorer od firmy Createx Colors je účinný čistič hlavně zaschlé barvy v pistoli. Často se stává, že po čase i přes pravidelné čištění airbrush pistole, dojde k zanešení špatně dostupných míst a zákoutí v pistoli barvou. K dokonalému vyčištění je vhodný právě tento čistič. Je absolutně bez zápachu a jeho účinnost je perfektní.
 9. blog

  Základní rozdělení pistolí

  Co je to dvoučinná pistole? Proč mají některé pistole kalíšek a některé skleničky? Co je to samocentrovací tryska? Která pistole je dobrá na co? V tomto článku jsme popsali základní rozdělení pistolí pro lepší orientaci.
 10. blog

  Jak na maskování modelů

  Moje zkušenost s chytrou gumou od MR.Paint, velmi dobrým pomocníkem pro maskování modelů.
 11. blog

  Tmelení pomocí MR.FILLER

  Moje zkušenost s tekutým tmelem od MR Paintu - MR.FILLER, který poslední rok používám jako v zásadě jediný tmel na malé a střední nerovnosti a na nepřístupná místa.
 12. blog

  Jak pracovat s pigmenty Vallejo

  a vytvořit s nimi zajímavý efekt koroze? V tomto článku najdete popis modeláře Milana, který se rozhodl podělit se o svůj postup a vše srozumitelně popsal.