Už jste vyzkoušeli Malou domů, zvýhodněné nákupy v celé řadě kategorií? Více informací

Blog

 1. blog

  Jak pracovat s pigmenty Vallejo

  a vytvořit s nimi zajímavý efekt koroze? V tomto článku najdete popis modeláře Milana, který se rozhodl podělit se o svůj postup a vše srozumitelně popsal.
 2. blog

  Jak na zabahnění modelu

  Další podrobně sepsaný postup jak Milan dosáhl pěkného zabahnění modelu přípravky od Valleja.
 3. blog

  Restorer - čistič, který vyčistí (téměř) vše

  Restorer od firmy Createx Colors je účinný čistič hlavně zaschlé barvy v pistoli. Často se stává, že po čase i přes pravidelné čištění airbrush pistole, dojde k zanešení špatně dostupných míst a zákoutí v pistoli barvou. K dokonalému vyčištění je vhodný právě tento čistič. Je absolutně bez zápachu a jeho účinnost je perfektní.
 4. blog

  Základní rozdělení pistolí

  Co je to dvoučinná pistole? Proč mají některé pistole kalíšek a některé skleničky? Co je to samocentrovací tryska? Která pistole je dobrá na co? V tomto článku jsme popsali základní rozdělení pistolí pro lepší orientaci.
 5. blog

  Jak na maskování modelů

  Moje zkušenost s chytrou gumou od MR.Paint, velmi dobrým pomocníkem pro maskování modelů.
 6. blog

  Tmelení pomocí MR.FILLER

  Moje zkušenost s tekutým tmelem od MR Paintu - MR.FILLER, který poslední rok používám jako v zásadě jediný tmel na malé a střední nerovnosti a na nepřístupná místa.
 7. blog

  Výměna těsnění šroubovací trysky

  Praskla gumička a nemůžete stříkat? Je na čase ji vyměnit. Stříkací pistole není perpetum mobile.
 8. blog

  Wash Síra Hobby - zkušenost

  Zkušenost s "vodovým" washem od českého výrobce pana Bunce - Sira Hobby. Postup aplikace je trochu jiný než u ostatních výrobců, ale to přináší další možnosti a výsledky hodnotím jako zajímavé.
 9. blog

  Jak na airbrush barvami Vallejo

  Delší dobu jsem slyšel, že barvy Vallejo se nehodí do pistole, a že jsou vhodné jenom na štětec. Současně jsem ale viděl řadu top staveb ze zahraničí, stříkaných těmito barvami. Při jedné debatě s p. Kořínkem, mi bylo vysvětleno několik zásad, jak s nimi pracovat a světe div se - s výsledkem úplně prvního pokusu jsem byl velmi mile překvapen. O toto se tedy chci podělit i s Vámi. Na 1/72 modelu kořistní KV-1a užití sady Vallejo pro německou "pancéřovou šedou".
 10. blog

  Vallejo Chipping Medium - zkušenost

  První postřehy s užitím Chipping Media od Vallejo - prostředkem pro vytvoření Chippingu (odřenin, škrábanců – čipů/odštěpků). Přípravek vytvoří „separační“ vrstvu mezi jednotlivými vrstvami barvy, díky tomu můžeme vrchní vrstvu barvy „odmývat“, nebo škrábat a tím vytvářet dojem skutečného opotřebení materiálu.