Blog

 1. blog

  Vallejo Chipping Medium - zkušenost

  První postřehy s užitím Chipping Media od Vallejo - prostředkem pro vytvoření Chippingu (odřenin, škrábanců – čipů/odštěpků). Přípravek vytvoří „separační“ vrstvu mezi jednotlivými vrstvami barvy, díky tomu můžeme vrchní vrstvu barvy „odmývat“, nebo škrábat a tím vytvářet dojem skutečného opotřebení materiálu.
 2. blog

  Jak na airbrush barvami Vallejo

  Delší dobu jsem slyšel, že barvy Vallejo se nehodí do pistole, a že jsou vhodné jenom na štětec. Současně jsem ale viděl řadu top staveb ze zahraničí, stříkaných těmito barvami. Při jedné debatě s p. Kořínkem, mi bylo vysvětleno několik zásad, jak s nimi pracovat a světe div se - s výsledkem úplně prvního pokusu jsem byl velmi mile překvapen. O toto se tedy chci podělit i s Vámi. Na 1/72 modelu kořistní KV-1a užití sady Vallejo pro německou "pancéřovou šedou".
 3. blog

  Wash Síra Hobby - zkušenost

  Zkušenost s "vodovým" washem od českého výrobce pana Bunce - Sira Hobby. Postup aplikace je trochu jiný než u ostatních výrobců, ale to přináší další možnosti a výsledky hodnotím jako zajímavé.
 4. blog

  Jak na zabahnění modelu

  Další podrobně sepsaný postup jak Milan dosáhl pěkného zabahnění modelu přípravky od Valleja.
 5. blog

  Jak na maskování modelů

  Moje zkušenost s chytrou gumou od MR.Paint, velmi dobrým pomocníkem pro maskování modelů.
 6. blog

  Tmelení pomocí MR.FILLER

  Moje zkušenost s tekutým tmelem od MR Paintu - MR.FILLER, který poslední rok používám jako v zásadě jediný tmel na malé a střední nerovnosti a na nepřístupná místa.
 7. blog

  Jak pracovat s pigmenty Vallejo

  a vytvořit s nimi zajímavý efekt koroze? V tomto článku najdete popis modeláře Milana, který se rozhodl podělit se o svůj postup a vše srozumitelně popsal.