Už jste vyzkoušeli Malou domů, zvýhodněné nákupy v celé řadě kategorií? Více informací

Blog

Restorer - čistič, který vyčistí (téměř) vše

Restorer od firmy Createx Colors je účinný čistič hlavně zaschlé barvy v pistoli.

Často se stává, že po čase i přes pravidelné čištění airbrush pistole, dojde k zanešení špatně dostupných míst a zákoutí v pistoli barvou. K dokonalému vyčištění je vhodný právě tento čistič. Je absolutně bez zápachu a jeho účinnost je perfektní.
blog

 


 

Detailní pohled na zanesenou trysku a hlavu trysky z pistole Infinity.

 

Čistič


 

Hlavu pistole jsem kompletně rozebral a na deset minut ji "naložil" do Restoreru. 

POZOR - Restorer je potřeba nalít nejlépe do skleničky, případně tvrzeného plastu. Měkké plasty zdatně naleptává. Na fotce je použité víčko z lahve Restoreru.

 

Čistič


 

Zhruba po deseti minutách odmáčení jsem začal čistit. Použil jsem klasické obyčejné čínské kartáčky na odstranění té nejsilnější vrstvy. Poté jsem dočišťoval štětcem namočeným v Restoreru. Žádné násilí, šlo to samo dolů.

 

Čistič


Čistič


 

I tryska prokoukla a samozřejmě se najdou jisté nedostatky, ovšem není úkolem ze staré udělat novou, ale z nefunkční opět spolehlivě fungující.

 

Čistič


 

Při té příležitosti nesmí chybět důkladné vyčištění trysky i z vnitřku a to k tomu určenou čistící jehlou na trysky. Nepoužívá se každý den, ale efektivita je jasně daná. Nezničím si trysku při čištění nějakým hokus pokusem když bych tam cpal cokoli jiného. 

 

Čistič


 

A ještě jeden pohled na čistící jehlu.

 

Čistič


 

Po vyčištění Restorerem vše důkladně opláchněte v čisté vodě. Zbytky Restoreru v pistoli by udělaly paseku s barvou nalitou do pistole. 

Když čistíte Restorerem a nepoužíváte rukavice jako já, doporučuji po umytí ruce namazat krémem. Opravdu ten utrejch dost silně vysušuje pokožku. 

 


 

Nářadí použité k důkladnému vyčištění: 

1. Restorer - Airbrush/spray gun cleaner

2. Levné čistící kartáčky

3. Obyčejný plochý syntetický štětec

4. Čistící jehla na trysky

5. Papírové utěrky které "nechlupatí"